Sociální sítě :

TO MHK!!! O klubu

Po dlouholeté odmlce jsme v roce 2007 obnovili činnost oddílu házené v Havířově pod místním TJ Baník Havířov. Jednalo se o partu nadšenců a bývalých hráčů Baníku Karviná. Klub však celou dobu funguje ve městě Karviná. 

Vstoupili jsme do 3.ligy mužů a hned v premiérovém ročníku se nám tuto soutěž podařilo s přehledem vyhrát a postoupit tak do 2.ligy. Náš tým se skládá s většiny hráčů bývalých házenkářů HCB OKD Karviná (několikanásobný mistr ČR).  

V roce 2011 jsme založili občanské sdružení a od půlky ligového ročníku 2011/2012  již vystupujeme jako MĚSTSKÝ HÁZENKÁŘSKÝ KLUB KARVINÁ (MHK KARVINÁ).  

Celkem 3x jsme vyhráli 2.ligu a vybojovali si  tak právo účasti v první lize. . Tu jsme však z ekonomických důvodů museli  odmítnout. 1.liga je totiž celostátní soutěží a tudíž velmi nákladnou. 

Český svaz házená zvažuje, že i tuto soutěž rozdělí na českou a moravskou skupinu, což by byl velký přínos pro český Handball. 

Pravidelně se také účastníme českého poháru, kde se nám tradičně daří a dokonce se nám 2x podařilo přejit do čtvrtfinále ČP přes extraligový tým! 

Náš tým také velkou mírou podporuje formou patronství i Martin Galia (Český reprezentant a jeden z nejlepších brankářů světa) v době kdy je v ČR se s námi zapojuje i do tréninkových jednotek. 

statistiky poslední sezóny

24 odehráných utkání

celkový počet odehraných soutěžních utkání v sezóně 2021/2022

2.místo

koncové umístění v soutěžním ročníku 2021/2022 2.ligy mužů

703 branek

celkový počet vstřelených branek v soutěžních utkáních sezóny 2021/2022

188 trestných minut

celkový počet trestných minut v soutěžních utkáních 2021/2022